فرم ورود


عضو نیستید ؟


برای استفاده از امکانات سایت و دریافت کارت باشگاه مشتریان گیلانک میبایست عضو شوید

+ عضویت در گیلانک

آغازی دشوار تا موفقیتی پایان ناپذیر برای آدیداس

آغازی دشوار تا موفقیتی پایان ناپذیر برای آدیداس

تاریخ یکی از بزرگترین برندهای ورزشی دنیا در شهر کوچکی در نزدیکی نورنبرگ واقع در جنوب آلمان رقم خورد؛ شهر هرتسوگن آوراخ.

بنیان گذار برند آدیداس، آدی داسلر در خانواده کارگری بزرگ شد. پدر وی کارگر تولیدی کفش و مادرش مدیریت خشکشویی را بر عهده داشت. وی برای گسترش کار مادر و کمک به او در سال 1920 شروع به ساخت کفشهایی زیبا و با دوام نمود. بعد از مدتی برادرش رودلف نیز به وی پیوست. 

بنیانگذار برند آدیداس

این دو برادر با شرایط بسیار دشوار، نبود امکانات کافی و قطعی پی در پی برق، سرانجام با همت و پشتکارشان در سال 1930 ، کارگاه کوچک خود را به کارخانه ای بزرگ تبدیل کردند و در زمان کوتاهی موفق به تولید انبوه کفش شدند. این موفقیت تا جایی پیش رفت که ورزشکاران آلمانی با کفش های ساخته شده توسط آنها، وارد میادین ورزشی می شدند. بدلیل ورزشکار بودن آدی داسلر ، وی با حساسیت زیادی این کار را دنبال می کرد طوری که پیش از ساخت کفش، حرکات پا و نحوه قرار گرفتن پای ورزشکار بر روی زمین را متناسب با همه رشته های ورزشی در نظر میگرفت و مورد آزمایش قرار میداد. همکاری برادران داسلر تا سال  1948 ادامه داشت، در این سال به علت بروز اختلافاتی از همدیگر جدا شدند و هر کدام کارخانه خود را جداگانه تاسیس نمودند. آدولف کمپانی آدیداس و رودلف  کمپانی پوما را. علی رغم اختلافات و جدایی این دو برادر ،هر دو شرکت در بازه زمانی کوتاهی به شهرت جهانی دست یافتند.

آدی داسلر و رودلف داسلر

شرکت آدیداس، اولین بار لوگوی خود را که به شکل سه برگ بود در سال 1972 مصادف با برگزاری مراسم المپیک در شهر مونیخ آلمان ثبت نمود، این نشان نشات گرفته از 3 قاره شرکت کننده در المپیک بود. در سال 1996 رنگ این لوگوی تجاری به رنگ سیاه و سفید تغییر یافت.

adidas logo

هم اکنون ، شرکت آدیداس یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده پوشاک ورزشی در دنیاست.  تنوع محصولات برند آدیداس از کفش، گرم کن ، وسایل بسکتبال، فوتبال، بدنسازی و نرمش تا ماجراجویی، پیاده روی و گلف نیز گسترش پیدا کرده است و هر روز شاهد پیشرفت و عرضه محصولات خارق العاده این کمپانی بزرگ هستیم.